• 1 z 2
 

Vortex Raptor 8,5x32

Neohodnoceno
 

Vodotěsný, dusíkem plněný dalekohled s porro hranoly.

Dostupnost Momentálně nedostupné
2 900 Kč
   
Kód produktu 4253
Značka Vortex
Kategorie Binokuláry
Záruka 2 roky
 
  • Raptor 8.5x32 WP porro je vodotěsný, dusíkem plněný dalekohled s porro hranoly, zvětšením 8.5x, průměrem objektivu 32mm a zorným polem 130m/1000m.
  • Dalekohled je vodotěsný a proti zamlžování vnitřních ploch je plněný dusíkem. Lze jej tedy používat i ve špatném počasí např. v dešti nebo v mrazech. Dalekohled má velký rozsah nastavení mezioční vzdálenosti. Díky tomu může být také ideální jako první kvalitní dalekohled pro děti nebo pro osoby s malou nebo naopak velkou mezioční vzdáleností. Raptor může být ideální velmi kvalitní dalekohled pro děti.
  • Má malé rozměry, je dobře skladný a pohodlně se vejde i do menšího do batohu. Je vhodný na běžné pozorování okolí.
  • Dalekohledy s porro hranoly mají obecně lepší obraz než dalekohledy se střechovými hranoly, pokud jsou vyrobeny ze stejných materiálů. Tento dalekohled má velké zorné pole - 130m/1000m, dobře se drží a je pohodlný na oči. Dalekohledem Raptor 8.5x32 je možné pozorovat i blízké objekty. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 4.5m.
  • Optická soustava obsahuje vícečlenné okuláry a objektivy z optického skla výborné kvality. Porro hranoly jsou vyrobeny z kvalitního optického skla BaK4. Všechny optické členy jsou opatřeny antireflexními vrstvami VORTEX FMC (Fully Multi Coating). Tyto vrstvy zlepšují schopnost přenosu světla a tím zvyšují skutečnou světelnost dalekohledu.
  • Tělo dalekohledu je pogumované a dobře se drží. Očnice jsou otočné vysunovací. Mají pogumovaný povrch a netlačí na oční jamky. Pokud nosíte brýle, je možné nechat očnice zasunuté a pozorovat s nasazenými brýlemi.
  • Ostření se ovládá centrálním šroubem. Je dostatečně přesné. Na pravém okuláru je tzv. dioptrická korekce, pomocí níž lze zaostření upravit přesně podle očí pozorovatele.
  • Dalekohled je také možné upevnit na stativ pomocí stativového adaptéru (volitelné příslušenství).
  • Dalekohled je dodávaný včetně brašny, krytek, čistící utěrky a popruhu
Zvětšení 8,5x
Průměr objektivu 32 mm
Hranolová soustava porro
Zorné pole (v 1000 m) 130 m
Zorný úhel dalekohledu 7,4 °
Průměr výstupní pupily 3,76 mm
Relativní světelnost 14,17
Index stmívání 16,49
Vzdálenost výstupní pupily 14 mm
Nejkratší ostřící vzdálenost 4,5 m
Rozměry 40x135x160 mm
Hmotnost 480 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: