• 1 z 3
 

Meopta ZD 6-24x56 RD Mildot 2-RD

Neohodnoceno
 

Dvě varianty rektifikačního kroku: 10mm/100m a 7mm/100m - preferovanou variantu uveďte do poznámky k objednávce.

Dostupnost Na dotaz
Běžná cena 41 000 Kč
Ušetříte 1 550 Kč (–4 %)
39 450 Kč
   
Kód produktu 1186
Kategorie Puškohledy
 

Taktické puškohledy ZD vycházejí z řady MeoStar a jsou navrženy a vyrobeny tak, aby uspokojily i ty nejnáročnější střelce. Jsou ověřeny příslušníky armád i profesionálními střelci a mají potřebné vlastnosti pro použití zejména v kritických situacích.

Při jejich konstrukci Meopta zúročila dlouholeté zkušenosti s vývojem a výrobou speciálních optických systémů pro ozbrojené složky.

Puškohledy ZD jsou vyrobeny s využitím pokročilých technologických postupů a řadí se mezi špičkové  optické přístroje ve své třídě. Vysoce kvalitní optické součásti jsou uloženy v robustním těle z leteckých hliníkových slitin, poskytují precizní výkon, vysokou odolnost, přesnost a maximální spolehlivost. Všechny optické členy jsou opatřeny antireflexními vrstvami MeoBright 5501 aplikovanými pomocí špičkových technologií v oboru – depozice vrstev za pomoci iontů. Vrstvy zajišťují mimořádné hodnoty světelné propustnosti puškohledu.

Všechny puškohledy řady ZD jsou vodotěsné, plněné ochrannou dusíkovou atmosférou a jejich mechanická odolnost umožňuje použití v náročných podmínkách ostrého nasazení.

Nejvýkonnější puškohled pro špičkové ostřelovače je navržen pro střelbu na dlouhou vzdálenost a osvětlený záměrný obrazec MilDot 2 s dálkoměrnou stupnicí slouží k přesnému odhadu vzdálenosti cíle Točítko pro nastavení paralaxy je umístěno na boku puškohledu, rozsah korekce paralaxy je od 25 metrů do nekonečna.

Osvětlení záměrného obrazce umožňuje rychlé nastavení v závislosti na světelných podmínkách při denní i noční střelbě. Přesná taktická točítka s krokem 1/4 MOA v rozsahu 80 MOA. Tubus o průměru 30mm je vyroben z jednoho kusu nejkvalitnější hliníkové slitiny používané v leteckém průmyslu.

 

Technické parametry

Zvětšení:  6-24x

Průměr objektivu (mm):  56

Průměr výstupní pupily (mm):  9,1-2,3

Vzdálenost výstupní pupily (mm):  89-80

Zorné pole (°):  0,90-3,37

Zorné pole (m /100 m):  1,6-5,9

Dioptrická korekce (D): +/-3

Rektifikační rozsah (cm/100 m): 0,7 nebo 1,0 (vybranou variantu uvádět do poznámky v objednávce)

Nastavení paralaxy:  25m-nekonečno

Hmotnost (g): 868

Průměr tubusu (mm):  30

Záměrný kříž umístěný v zadní ohniskové rovině (před okulárem) – při změně zvětšení obrazu zůstává zdánlivá velikost záměrného kříže konstantní.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: