• 1 z 2
 

Steyr HS 50 .50 BMG

Neohodnoceno
 

Pro milovníky přesné střelby na vzdálenosti od 1000 m nabízíme tu pravou a jedinou volbu – jednoranovou velkorážnou antimateriálovou pušku STEYR HS 50. 
Možnost dodání i v ráži .460 Steyr -   mod. HS 460Dostupnost Na objednávku
179 900 Kč
   
Kód produktu 3058
Značka Steyr
Kategorie Opakovací pušky, kulovnice
Záruka 2 roky
 

Jednoranová kulovnice s STEYR HS 50 s válcovým odsuvným závěrem je koncepce, která nejlépe vyhoví náročným požadavkům na precizi ve vzdálenostech okolo 1500 m. Masívní úsťová brzda na hlavni kované zastudena spolu s hmotností celé zbraně převyšující 12kg, činí ze střelby překvapivě příjemný zážitek. Celá zbraň je koncipována jako systém se snadno výměnnou hlavní (možnost výměny hlavně stejné ráže nebo hlavně ráže .460 Steyr).

Historie továrny Steyr-Mannlicher sahá hluboko do 19. století a je, především v letech existence Rakousko-Uherské monarchie, těsně spjata s prací českých puškařů. I v tomto důvodu můžeme hledat kořeny popularity kulovnic této značky u nás. Firma Steyr-Mannlicher používá pro své sportovní a vojenské modely označení STEYR. Opakovací kulovnice STEYR vynikají především svou přesností, precizním chodem spouště a pečlivým zpracováním. Obrovská péče je při výrobě  věnována především bezpečnosti střelce.

Hlaveň:

 • Hlaveň jednoranové kulovnice STEYR HS 50 je vyráběna kováním za studena na trnu (tzv. nahotovo) z prvotřídní chrom-molybdenové oceli. Procesu kování je podrobena pouze hlaveň, komora je vyrobena velmi přesným třískovým obráběním. Tato technologie, u dnešních výrobců již méně obvyklá, dává hlavni záruku dlouhé životnosti a vynikající přesnosti.
 • Firma Steyr-Mannlicher provádí kusovou kontrolu kvality hlavně ihned po jejím vyjmutí z kovačky. Elektronicky je proměřeno, je-li hlaveň 100% rovná. Není-li tomu tak, hlaveň se dodatečně nerovná, jak je tomu u mnoha jiných výrobců, ale je vyřazena z výrobního cyklu.
 • Volně plovoucí hlaveň jednoranových kulovnic STEYR HS 50 je ve své zadní části kanylovaná, k dosažení optimálního odvodu povýstřelového tepla z povrchu hlavně.
 • Jednoranová kulovnice STEYR HS 50 se dodává s hlavní dlouhou 833mm, na jejímž ústí je osazena úsťová brzda (standard).

Spoušťový mechanizmus:

 • Momentová spoušť jednoranových kulovnic STEYR HS 50 se vyznačuje precizním, hladkým a krátkým chodem.
 • Váha spouště kulovnice STEYR HS 50 je seřiditelná, výrobcem nastavená hodnota je 4 lbs (1,81kg)
 • Vzdálenost kohoutu spouště od přední části lučíku u jednoranové kulovnice STEYR HS 50 je dostatečný i pro pohodlnou střelbu v rukavicích.

Závěr:

 • Jednoranová kulovnice STEYR HS 50 využívá systému válcového odsuvného závěru. Závěr se zamyká dvěma mohutnými ozuby do hlavně.
 • Všechny součástky závěru kulovnice STEYR HS 50 a jejich uložení jsou uspořádány tak, aby nebyly poškozeny vlivem vniknutí nečistot, prachu do těla závěru.
 • Na pouzdru závěru jednoranové kulovnice STEYR HS 50 je upevněna Picatinny lišta (NATO 1913) k upevnění vhodné optiky – např. Kahles 624i.
 • Závěr kulovnice STEYR HS 50 se otevírá pod úhlem 90º.

Pojistka:

 

 • Pojistka jednoranové kulovnice STEYR HS 50 uzamyká spoušťový mechanizmus.

Pažbení:

 • Kulovnice STEYR HS 50 je opatřena zesílenou polymerovou pažbou, jejíž kostra je vyrobena z hliníkové slitiny, která je pro své vynikající vlastnosti používána v leteckém a kosmickém průmyslu.
 • Botka pažby jednoranové kulovnice STEYR HS 50 je ergonomická a odpružená, takže spolehlivě eliminuje, společně s úsťovou brzdou, zpětný ráz zbraně. Botka pažby je opatřena třetí, jemně nastavitelnou třetí nožkou zbraně. Dvojnožka se upevňuje do spodní části rámu.
 • Pažbení kulovnic STEYR HS 50 je v černé barvě.

Povrchová úprava kovových částí zbraně:

 • U jednoranové kulovnice STEYR HS 50 jsou všechny kovové části opatřeny unikátní vrstvou MANNOX®, která 100% chrání ocelové díly před korozí a dalšími nepříznivými vlivy.

Technická data

Ráže .50 BMG, .460 Steyr
Systém válcový odsuvný závěr
Spoušť momentová
nastavitelná váha
výrobcem nastavena na cca 1,80kg
Pojistka zajišťuje spoušť
Zásobník ne - jednoranová kulovnice
Povrchová úprava kovových částí Mannox - černý mat
Mířidla ne
Příprava pro montáž puškohledu Picatinny lišta na pouzdru závěru
k upevnění optiky lze použít montáž STEYR MONOBLOC 20 M.O.A. s kroužky 30 nebo 34mm.
Pažbení polymer zesílený karbonovým vláknem
barva černá
Délka hlavně (mm) 900 (včetně úsťové brzdy)
Celková délka 1370 mm
Celková váha prázdná (kg) 12,40
Levé provedení ne
Výbava v ceně zbraně Přepravní kufr Steyr se dvěma kolečky
úsťová brzda
bipod
Příplatková výbava náhradní hlaveň v ráži .50BMG
náhradní hlaveň v ráži .460 Steyr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: