• 1 z 2
 

Dalekohled Vortex Vulture HD 15x56

Neohodnoceno
 

Kvalitně zpracovaný vodotěsný dalekohled.

Dostupnost Na dotaz
14 220 Kč
   
Kód produktu 4092
Značka Vortex
Kategorie Binokuláry
Záruka 2 roky
 
 • Vulture 15x56 je velmi kvalitně zpracovaný vodotěsný, argonem plněný dalekohled se střechovými hranoly, zvětšením 15x, průměrem objektivu 56mm a zorným polem 75m/1000m. Dalekohled má velmi kvalitní optiku a vynikající světelnost. Je vhodný především pro myslivost a pozorování přírody v horších světelných podmínkách např. za soumraku. Lze jej používat i ve špatném počasí např. v dešti a mrazu. Dalekohledem je možné pozorovat i blízké objekty. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 4,5 m.
 • Optická soustava obsahuje vícečlenné okuláry a objektivy z kvalitního optického skla s nízkou disperzí HD a velkou propustností světla.
 • Střechové hranoly jsou vyrobeny z optického skla BaK4. Střecha hranolů je opatřena speciální reflexní vrstvou pro zvýšení světelnosti. Hranoly mají fázové vrstvy, které zvyšují kontrast a ostrost obrazu a zlepšují pozorovací komfort (při delším pozorování nejsou oči unavené). Všechny optické členy jsou opatřeny antireflexními vrtsvami Vortex - XR-FMC (Fully Multi Coating). Tyto vrstvy zlepšují schopnost přenosu světla a tím znatelně zvyšují skutečnou světelnost dalekohledu.
 • Vnější plochy čoček objektivů a okulárů jsou opatřeny vodu odpuzující vrstvou ArmorTek, která zabraňuje vytváření skvrn od vody, hmyzu nebo pryskyřic. Díky této speciální vrstvě ArmorTek nevyžaduje optika časté čištění a tím se znatelně prodlužuje životnost dalekohledu.
 • Tělo dalekohledu je pogumované a díky ergonomickým prvkům se výborně drží i když je dalekohled mokrý nebo namrzlý. Očnice jsou otočné vysunovací s mezistupni. Mají pogumovaný povrch a netlačí na oční jamky. Pokud nosíte brýle, je možné nechat očnice zasunuté a pozorovat s nasazenými brýlemi. Ostření je vnitřní a ovládá se centrálním šroubem. Je velmi přesné a citlivé. Na ostřícím dílu je integrovaná tzv. dioptrická korekce, pomocí níž lze zaostření upravit přesně podle očí pozorovatele.
 • Dalekohled je vodotěsný a plněný argonem proti zamlžování zevnitř. Argon mnohem lépe chrání vnitřní části dalekohledu před nežádoucím rosením než dusík. Prodlužuje tak celkovou životnost dalekohledu.
 • Dalekohled je dodávaný včetně brašny, krytek, čistící utěrky a popruhu.
 • Zvětšení 15x
  Průměr objektivu 56 mm
  Hranolová soustava střechové hranoly
  Zorné pole (v 1000 m) 75 m
  Zorný úhel dalekohledu 4,3 °
  Průměr výstupní pupily

  3,70 mm

  Relativní světelnost 13,69
  Index stmívání 28,98
  Vzdálenost výstupní pupily 15,0 mm
  Nejkratší ostřící vzdálenost 4,5 m
  Rozměry 193x147 mm
  Hmotnost 1320 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.